Wiosną, latem czy zimą – kiedy najlepiej zrobić tatuaż?

Wiosną, latem czy zimą – kiedy najlepiej zrobić tatuaż?

Podjąłeś już decyzję o zrobieniu tatuażu i nawet wybrałeś salon tatuażu? Wspaniale! Niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy tatuaż czy kolejna dziara, warto wiedzieć więcej. Na naszym blogu znajdziesz informacje na temat przygotowania do tatuażu, terminu wykonania tatuażu po porodzie i tego, ile kosztuje tatuaż. Nigdy nie poruszaliśmy jednak tematu pory roku, która sprzyja robieniu tatuażu, ułatwia gojenie, ochronę tatuażu lub jego ukrywanie. Czy to w ogóle ma znaczenie, czy należy uwzględniać temperatury, pogodę i sezon w celu wykonania tatuażu? Okazuje się, że odpowiedź może być dla Ciebie zaskakująca! Nie jest to lato, gdy temperatury sprzyjają ekspozycji tatuażu, lecz właśnie okres jesienno-zimowy. Dlaczego? Tego dowiesz się z tego wpisu i może to zachęci Cię do umówienia dogodnego terminu już w nadchodzących tygodniach. Zapraszamy do lektury!

Czy pora roku wpływa na robienie tatuażu?

Z pewnością zastanawiałeś się, czy tatuaż boli i ile on w ogóle kosztuje? Mało kto zadaje sobie pytanie, kiedy najlepiej zrobić tatuaż, a warto znać podstawowe fakty na ten temat. W teorii pora roku nie ma żadnego znaczenia bowiem cała procedura odbijania wzoru, dziarania i pielęgnacji i gojenia wygląda zawsze tak samo, jednak przez lata prowadzenia studia tatuażu i kontaktu z klientami wiemy, że jest ogromna liczba osób, które chwalą sobie zimowe pory roku.

Idąc do tatuażysty w sezonie letnim z pewnością dużo łatwiej będzie nam odsłonić część ciała, na której ma widnieć wzór. Dużo łatwiejsze będzie też jego odbicie, bo nie będą przeszkadzały opadające szerokie rękawy bluzy lub jeansów. Mimo to, wybierając tatuaż warto uwzględnić część ciała, na której będzie wykonywany oraz ubranie, aby właśnie nie musieć się w salonie rozbierać niemal do naga, a jedynie odsłonić tę wybraną część. Podczas wykonywania tatuażu ważny jest Twój komfort, dlatego sam zdecyduj, czy wolisz go robić w sezonie zimowym, gdy po kilku godzinach spędzonych w ogrzewanym salonie wyjdziesz na chłodne powietrze, czy jednak wolisz mniejsze różnice temperatur. Dla tatuażysty większe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie klienta, wybór i umiejscowienie wzoru niż temperatura i ze swojej strony zapewniamy Ci najwyższy komfort. Zabieg robienia tatuażu zawsze przebiega tak samo, ale to właśnie pielęgnacja zrobionego tatuażu należy do wyzwań, jakie przed Tobą stoją. Jeżeli planujesz swój pierwszy tatuaż, warto wykonać go właśnie w sezonie zimowym. Dlaczego?

Gojenie tatuażu – lepiej latem czy zimą?

W pielęgnacji świeżego tatuażu najważniejsza jest higiena, staranne smarowanie tatuażu maścią witaminową oraz dostęp do powietrza. Świeży tatuaż należy regularnie przemywać wodą, ale zarazem unikać basenów i akwenów wodnych, piasku i możliwych zabrudzeń, czyli dopuszczania do wdania się zakażeń. Zimą jest to zdecydowanie łatwiejsze bo wielu z nas rezygnuje z aktywności sportowych, nie chodzi na baseny (a więc unika chlorowanej wody) i nie morsuje. W dalszym etapie gojenia tatuażu ważny jest unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów z wysokim SPF, który zapobiegnie odbarwieniu tatuażu. To dlatego zima sprzyja gojeniu tatuażu. Ubrani w wiele warstw odzieży zabezpieczamy tatuaż przed ewentualnymi promieniami słonecznymi, mniej się pocimy więc naklejony przez tatuażystę opatrunek foliowy lub tzw. druga skóra będzie dłużej trzymała się skóry.

Zrobiłeś tatuaż bez uprzedzenia rodziców, a wiesz, że Twoja decyzja nie spotka się z akceptacja pomimo, że ukończyłeś 18 lat? W sezonie zimowym łatwiej ukryć nawet duży tatuaż, niemal niezależnie od części ciała, na której został wykonany. Długie nogawki spodni, bluzy lub swetry z długim rękawem ułatwiają ukrywanie nowego malunku na ciele. Te kilka zimowych miesięcy to też idealny czas na przygotowanie się do rozmowy z rodzicami i przygotowanie ich na to, co zobaczą na Twoim ramieniu, plecach lub łydce, gdy zawitają temperatury przekraczające 25°C.

Bon lub voucher na tatuaż – idealny prezent na każdą okazję

Jeżeli już ustaliliśmy, że pielęgnacja tatuażu jest łatwiejsza zimą, to może warto się na taką ozdobę ciała zdecydować? Możesz też, mając taką wiedzę, wykorzystać to przy wyborze prezentów świątecznych i bliska osobę obdarować upominkiem z naszego salonu tatuażu Moneche Ink. Jeżeli Twój partner, siostra, narzeczona, przyjaciel lub dziecko (pełnoletnie) chce mieć tatuaż i od długiego czasu zastanawia się nad pierwszą dziarą, to może warto wykupić voucher na tatuaż? Może taki prezent zachęci do realizacji marzenia i zapoczątkuje przygodę z tym rodzajem sztuki oraz zachęci do zrobienia tatuażu na innych częściach ciała, innych wzorów i rodzajów. Jak wykupić voucher? To proste! Napisz do nas na Facebooku lub mailem, zaproponuj cenę i poproś o wydłużony czas realizacji tatuażu. Po odbiór zgłoś się pod jeden z naszych adresów w Knurowie przy ulicy Kazimierza Wielko 20A/XIII lub Żorach przy ul. Gen. Szeptyckiego 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*