Ile kosztuje tatuaż? Od czego uzależniona jest cena tatuażu?

Ile kosztuje tatuaż? Od czego uzależniona jest cena tatuażu?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, ile kosztuje tatuaż, jaka jest cena za tatuaż, ile kosztuje tatuaż rękaw? Równie palącą kwestią jest poziom bólu, ale tak jak w tym przypadku nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy tatuaż boli, tak cena tatuażu jest uzależniona przez wiele czynników. W tym wpisie pochylimy się nad nimi i spróbujemy przybliżyć możliwy cennik tatuażu. Mamy nadzieję, że w dzisiejszym wpisie odnajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i przekona Cię do zrobienia tatuażu. Może w naszym studio?

Ile kosztuje mały tatuaż na nadgarstku, a ile kosztuje tatuaż rękaw?

Wielkość wzoru, jego skomplikowanie, umiejscowienie – co tak naprawdę ma znaczenie w wycenie tatuażu? Wszystko! Zacznijmy od początku. Jeżeli zgłosiłeś się do studia z prośbą o przygotowanie projektu indywidualnego, ten jest liczony dodatkowo indywidualnie. Nic dziwnego, jest to autorska praca tatuażysty, który zanim namaluje tatuaż na skórze, poświęca czas, aby doszlifować projekt. Ten etap jest bardzo ważny, dlatego jest wpisywany w koszt tatuażu.

Wzór – jego skomplikowany projekt i wielkość nie jest bez znaczenia. Wpływa to na cenę, bowiem przy większym wzorze zużywa się więcej tuszu, energii, pochłania to więcej czasu. Ale czy zawsze? Nie! Gdy studio lub tatuator rozliczają się godzinowo, bywa, że to nie wielkość tatuażu, a jego drobiazgowość pochłania więcej zasobów. Możesz się zdziwić, ale minimalistyczne tatuaże linearne cenowo wychodzą podobnie do większych tatuaży. Dlaczego? Wymagają wiele precyzji, staranności i operowania cienką igłą. Każde drżenie ręki będzie tutaj widoczne.

Marzysz o tatuażu na całych plecach lub rękawie? To generuje znacznie większe koszty. Skomplikowane i rozległe wzory mogą wymusić konieczność zrobienia kilku sesji, spotkań. Jeżeli założymy, że jedna sesja może sięgać ok 1 500 tysiąca złotych, to ten koszt może się odpowiednio zwiększyć. Oczywiście, zużycie tuszu, liczba poświęconych na to godzin jest odpowiednio wyższa, a zatem cena również.

Cena tatuażu – od czego zależy? Nie tylko od samego tatuażu, ale też techniki jego wykonywania, miejsca wykonywania i lokalizacji studia. Jak to? W dużych aglomeracjach ceny są odpowiednio wyższe, bo wyższy jest koszt najmu powierzchni usługowej. W małych miasteczkach koszty utrzymania studia często są niższe (wynajem lokalu, energia, rachunki), co przekłada się na cenę tatuażu. Renoma studia i samego tatuażysty nie jest bez znaczenia. Pamiętaj, że tatuaż robisz na całe życie, dlatego podejrzanie niskie ceny powinny wzbudzić Twój niepokój. Koniecznie sprawdź prace tego tatuażysty i oceny studia. Dokładnie zapoznaj się z warunkami higieny i sterylności w danej lokalizacji. Rzetelnie podejdź do wypełnienia ankiety kwalifikującej do wykonania tatuażu.

Cena tatuażu – na jaką kwotę się nastawić?

Jesteś zdecydowany na tatuaż?  Wspaniale! Przed ostatecznym umówieniem się w wybranym studiu powstrzymuje Cię zmieniający się cennik? Cena 50 zł za 10 cm2 już dawno minęła i musisz się liczyć z wyższymi kwotami. Ceny tatuaży w 2022 roku poszybowały w górę. Jak bardzo? Jak już wspomnieliśmy, cenę za tatuaż można podać w przeliczeniu na godziny robocze lub w zależności od wielkości i stopnia zaawansowania wzoru. Małe tatuaże linearne to koszt 300-400 złotych. Średniej wielkości tatuaż to koszt 500-1500 zł. Pamiętaj, zaawansowany wzór, cieniowany lub kolorowy zwiększa cenę nawet o kilkaset złotych. Duży tatuaż na plecach, wielokolorowe wzory i „koronkowa” robota wydłuża czas robienia tatuażu, co zwiększa cenę. Tutaj należy się liczyć z kwotą kilku tysięcy złotych. Topowi tatuażyści, elitarne studia tatuażu i autorzy z kilkudziesięcioletnią praktyką i doskonałą renomą windują koszty jeszcze wyżej. Nie będzie oszustwem ani przesadą, jeżeli powiemy, że w europejskich studiach ceny dochodzą do kilkunastu tysięcy złotych za rękaw.

Jak zmniejszyć koszty związane z robieniem tatuażu? Korzystaj z okazjonalnych promocji. Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Mężczyzny lub Dzień Tatuażu to dobre okazje, w które warto podjąć się zrobienia tatuażu. Możesz wtedy liczyć na upusty, które z tej okazji organizuje studio tatuażu. Mamy też rozwiązanie dla niezdecydowanych. Walk in Day w wybranym salonie lub Tattoo Konwent , który gromadzi wielu artystów i łatwo się zapisać na dziarkę w świetnej cenie. Dobrym pomysłem jest też polowanie na „wolne wzory”, które czasami oferują autorzy.

Warto obserwować socjale salonów oraz samych Artystów. W studiu tatuażu artystycznego Monache Ink informujemy na bieżąco naszych klientów o promkach i specjalnych ofertach.

Można wtedy złapać tatuaż w bardzo okazyjnej cenie, mieszczącej się w 300-500 zł. Jeżeli więc nie jesteś zdecydowany na określony wzór, to jest to rozwiązanie dla Ciebie!

Doceniamy także lojalność i stali Klienci mogą zawsze u nas liczyć na jakiś indywidualny rabacik. A zapisać się można tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*