JAK CHRONIĆ TATUAŻ PRZED SŁOŃCEM?

JAK CHRONIĆ TATUAŻ PRZED SŁOŃCEM?

Monaché Ink uwielbiamy słońce! Ciepła aura za oknem od razu poprawia nam humor. Jednak warto pamiętać o tym, że promieniowanie słoneczne negatywnie odbija się na kondycji skóry. O fotostarzeniu napisano już wiele. Dlatego apelujemy! Jeśli chcesz dbać zarówno o swój wygląd, jak i zdrowie, sięgaj po filtry UV codziennie! O tej porze roku zawsze dostajemy od Was wiele zapytań o to, jak troszczyć się o tatuażach, gdy na dworze panuje żar i skwar. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości i podpowiemy Wam, jak dbać o dziarę latem.

Jak słońce wpływa na tatuaż?
Promieniowanie słoneczne sprawia, że nasz tatuaż, niczym ciemne koszulki, blaknie. Dlatego, jeśli chcemy cieszyć się intensywnym kolorem dziary, musimy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Obawiasz się, że przez tatuaż już nigdy nie poleżysz na plaży w gorący dzień? Nie martw się, wciąż będziesz korzystać z kąpieli słonecznych, tylko że z głową! Zyska na tym nie tylko twój tatuaż, ale i zdrowie!

Świeży tatuaż vs. słońce
Nowy tatuaż powinien być starannie pielęgnowany i bezwzględnie chroniony przed słońcem! Skóra w tym miejscu wymaga szczególnej troski i musi być w pełni wygojona. Dlatego przez pierwsze tygodnie nie eksponuj nowej dziary, gdy za oknem świeci słońce. Promieniowanie UV ma zgubny wpływ na gojącą się ranę i może doprowadzić do pojawienia się blizn. Bez obaw – tatuaż zostanie z tobą na zawsze i jeszcze zdążysz się nim pochwalić 😊 Dlatego osłaniaj dziarę lekkim ubraniem i używaj filtrów z SPF 50.

Chroń każdy tatuaż!
Niezależnie od tego, czy twój tatuaż ma rok, dwa, czy dwadzieścia, dbaj o niego każdego dnia, zwłaszcza w ciepłe, letnie dni! Używaj kremów chroniących przed słońcem (polecamy smarować nimi nie tylko tatuaż, ale i resztę ciała 😉) a wieczorem pamiętaj o nawilżenie skóry – to bardzo ważne! Przesuszona skóra łuszczy się i jest bardziej podatna na utratę pigmentu. W naszym salonie znajdziesz kremy do tatuażu, dzięki którym kolor będzie intensywny przez wiele lat. Odwiedź Monaché Ink, chętnie doradzimy Ci, jakie produkty do ochrony tatuażu wybrać😊