JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZROBIENIA TATUAŻU?

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZROBIENIA TATUAŻU?

Skoro czytasz ten artykuł, zakładamy, że wzór i studio tatuażu już wybrałeś. Świetnie! Najtrudniejsze za Tobą. Pozostaje cierpliwie czekać na termin i…odpowiednio się na tę chwilę przygotować! Bez obaw – nie mamy na myśli żadnych szczególnie angażujących czynności. Nie musisz przechodzić na witarianizm, morsować, czy praktykować jogi o wschodzie słońca. Wystarczy trzymać się kilku prostych założeń, dzięki którym Twoje ciało będzie w idealnej formie w ten wyjątkowy dzień.


Został tylko tydzień!
Jeszcze tylko siedem dni i będziesz cieszyć się nowym tatuażem! Najwyższa pora przyjrzeć się swojej skórze. Miejsce, w które tatuator wbije igłę, powinno być odpowiednio nawilżone, dlatego codziennie stosuj balsamy! Zadbaj również o swoje zdrowie. Infekcja jest w stanie pokrzyżować wszystkie plany, także te, związane z wizytą w salonie tatuażu. Dlaczego? Osłabiony organizm walczy o powrót do zdrowia, a układ odpornościowy pracuje na zwiększonych obrotach. Nie ma już siły zmagać się ze stanami zapalnymi, które powstają podczas wykonywania tatuażu. Pamiętaj więc – jeśli złapiesz infekcję, zadzwoń do studia i przełóż wizytę! Załóżmy jednak, że jesteś zdrowy, a do ważnego dnia został tydzień – unikaj dużych skupisk ludzi, a od kichających znajomych trzymaj się z daleka. Niestety, życie płata figle, a choroba może Cię dopaść w każdej chwili. Teraz przynajmniej wiesz, co wtedy zrobić – zadzwoń do Monaché Ink i przełóż termin 😊 Co się odwlecze to nie uciecze – jak mówi stare porzekadło.

Dwa dni do wizyty w salonie

Termin zbliża się wielkimi krokami! Pora na kolejne działania. Tym razem czas na pewne poświecenia! Zrezygnuj z używek takich jak alkohol. Odstaw też leki przeciwbólowe, które za mocno rozrzedzają krew. Jeśli tatuaż ma się znaleźć w miejscu, w którym występuje owłosienie, należy się go pozbyć. Wybierz do tego celu jednorazową maszynkę! Odpuść depilator, żeby nie doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń. Dbaj również o odpowiednie nawodnienie organizmu, które przekłada się na lepszą kondycję skóry.

​To już dziś!

Świetnie! Za kilka godzin będziesz cieszyć się nowym tatuażem. Rano odpuść sobie kawę i napoje energetyczne, zjedz za to pożywne śniadanie, napij się wody. Ubierz się tak, żeby było Ci wygodnie. Weź pod uwagę, jaką część ciała będziesz musiał odsłonić oraz ile godzin spędzisz w danej pozycji. Twój outfit na ten dzień powinien być przewiewny i komfortowy, nie może zaburzać krążenia krwi. Nie nakładaj już balsamu, za to sięgnij po tabletkę z cynkiem! Ten niepozorny mikroelement zapobiega infekcjom i przyspiesza gojenie ran.    
Jeżeli nasz tekst nie rozwiał Twoich wątpliwości, pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać!
Do zobaczenia!
ekipa Monache-Ink