Pielęgnacja tatuażu

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji twój tatuaż będzie wyglądał idealnie.

Dlatego musisz pamiętać o przestrzeganiu zaleceń zarówno przed wykonaniem tatuażu jak i po nim. Jest to o tyle ważne, że zaniedbany rysunek i brak właściwego nawilżenia skóry mogą zepsuć pracę nawet najlepszego tatuatora.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Na 24 godziny przed wykonaniem tatuażu nie przyjmuj alkoholu ani środków, które swoim działaniem mogą podnosić ciśnienie krwi, ponieważ rozszerzają one naczynia krwionośne, co prowadzi do krwawień. Oczywiście, nie możesz być pod wpływem środków odurzających. Nie pij kawy, wyśpij się i miej na sobie luźne ubranie.

Świeżo wykonany tatuaż zostanie zabezpieczone opatrunkiem, który należy ściągnąć „na mokro” po przyjściu do domu. Ranę należy przemyć wodą z dodatkiem mydła antybakteryjnego letnią wodą i delikatnie, ale dokładnie, wysuszyć (nie pocieramy). Do osuszania możesz użyć ręcznika papierowego. Kiedy skóra jest sucha, nanieś na nią warstwę specjalistycznego kremu, który kupisz w salonie Monache Ink. Ten zabieg będziesz powtarzać przez najbliższe tygodnie, przy czym przez pierwszy tydzień tatuowane miejsce powinno być szczególnie dbane i nawilżane.

JAK DBAĆ O TATUAŻ?

Pamiętaj, że tatuaż nie może ulec zabrudzeniu, dlatego, jeśli istnieje taka potrzeba, będziesz musiał zabezpieczać go opatrunkiem. Generalnie miejsce zabiegu powinno jednak pozostawać odkryte, ponieważ dopływ świeżego powietrza pozwala ranie oddychać, a gojenie się przyśpiesza. W tym czasie nie wolno opalać się (zarówno na słońcu, jak i w solarium), nie zaleca się kąpać się na basenie oraz w zbiornikach naturalnych, a także korzystać z Pamiętaj, że tatuaż nie może ulec zabrudzeniu, dlatego, jeśli istnieje taka potrzeba, będziesz musiał zabezpieczać go opatrunkiem. Jeśli masz jednak możliwość, tatuowane miejsce powinno pozostawać odkryte, ponieważ dopływ świeżego powietrza pozwala ranie oddychać i gojenie się przyśpiesza. W tym czasie nie wolno opalać się (zarówno na słońcu, jak i w solarium), nie zaleca się kąpać się na basenie oraz w zbiornikach naturalnych, a także korzystać z sauny.

Nie drapać – gojenie się tatuażu będzie swędziało, ale ważne jest, by nie usuwać samodzielnie poszczególnych strupków. To może powodować drobne urazy, które wpłyną na jakość ostatecznego wyglądu rysunku.

To, jaki będzie efekt końcowy przede wszystkim zależy od właściwej higieny i zastosowania się do wskazówek pielęgnacyjnych. Zaniedbania mogą prowadzić do infekcji, ubytków lub blaknięcia. Proces gojenia się rany, po wykonaniu tatuażu zajmuje ok 4-8 tygodni. Jeśli chcemy cieszyć się tatuażem latami i opóźnić starzenie się tatuażu, warto nadal smarować specjalistycznymi kremami nawilżającymi.  W przypadku ekspozycji na słońce należy smarować wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.