Dlaczego duże tatuaże wyglądają lepiej?

Dlaczego duże tatuaże wyglądają lepiej?

Od dłuższego czasu poszukujesz idealnego wzoru tatuażu, ale wciąż bijesz się z myślami co do jego wielkości. Chociaż od kilku lat minimalistyczne, linearne tatuaże oraz napisy są w naszej topce popularności, mają też wielu przeciwników. Często osoby decydujące się na tatuaż obawiają się jego wyglądu po kilku latach. Czy słusznie? Dlaczego tak często odradzany jest minimalistyczny wzór tatuażu? Wady i ryzyka przedstawiamy w dzisiejszym wpisie. Czy duży tatuaż zawsze wygląda lepiej? Od czego to zależy? Jakie czynniki za to odpowiadają?

Małe tatuaże – jak wyglądają po kilku latach?

Cienkie, wyraziste linie ułożone w konkretne wzory, biegnące bezwiednie po ciele lub pojedyncze słowa i całe cytaty układające się w kilka linijek tekstu. To właśnie te wzory minimalistycznych tatuaży lądują najczęściej na Waszych ciałach. Te „maluszki” wyglądają bardzo efektownie, a zarazem subtelnie, co dla wielu stanowi idealne połączenie. Takie wzory są też wybierane na pierwszy tatuaż, żeby sprawdzić: „jak wygląda dziaranie” i odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy tatuaż boli?”. Platformy z inspirującymi obrazkami takie jak Tumblr i Pinterest zachwycają mnogością takich wzorów, podobnie jak Instagram. Jednakże, choć nikt o tym nie mówi, są to zdjęcia tatuaży wykonanych przed chwilą lub w niewielkiej odległości czasowej. Zupełnie inaczej mogą prezentować się po kilku latach. Mały tatuaż może się rozlać, a wtedy te wyraźne linie się rozmywają i z oczywistego motta lub tekstu piosenki powstaje niezidentyfikowany napis lub… plama.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tatuaży klasycznych i old schoolowych, ale w bardzo małym rozmiarze, wymagających precyzji podczas ich wykonywania. Początkowo mały wzór Pikatchu może być słodki i w pełni oddawać ideę mikro tatuażu, jednak wraz z czasem tatuaż stanie się plamą lub niekształtną postacią, którą trzeba będzie zakryć coverem.

Wspomniane rozlanie tatuażu to nic innego jak dodatkowe poszerzenie konturu napisu lub wrażenie siniaka znajdującego się dookoła wzoru (czasami jest to dość rozległy obszar).

Zalety dużych wzorów tatuażów. Duża trwałość i nienaganny wygląd przez lata

Należysz do osób, którym podobają się duże tatuaże i najpewniej na taki się zdecydujesz? A może już jesteś jego właścicielem? Z pewnością wiesz, że duże tatuaże, wzory wymagające zastosowania wielu kolorów wykonuje się nieco dłużej. Nie zawsze. Wzory wymagające precyzji czasami bywają podobnie praco- i czasochłonne. Duże tatuaże i duże wzory niezawierające napisów, drobnych detali, mogą wyglądać przez lata pięknie. Zasada jest prosta: im więcej detali kryje w sobie projekt i im bardziej szczegółowy ma być tatuaż, tym większą powierzchnię ciała powinien zajmować. W przypadku takich tatuaży, umiejscowionych na plecach czy ramionach ryzyko rozlania się jest mniejsze, a rozstępy praktycznie nie występują. Dlatego wzory wykonane na tych częściach ciała są narażone w znacznie mniejszym stopniu na zniekształcenie niż w przypadku tatuażu w innych miejscach. Zwróć uwagę na to, że rzadkością jest konieczność poprawiania dużych wzorów ze względu na ich zniekształcenie. Jeżeli ktoś wraca do studia, by zrobić cover, to prawdopodobnie wzór powstał w nieprofesjonalnym studio i są dziełami „antyartystów”, zawiera błędy lub nie jest zbieżny z danym człowiekiem na obecnym etapie życia.

Jak wygląda duży tatuaż po latach? Z tego względu, że zajmuje większą powierzchnię ciała, jego wzór nie jest skomplikowany, a detale są odpowiednio dobrze widoczne, to jest czytelny, łatwy w pielęgnacji. Jeżeli do tego znajduje się na części ciała nieobarczonej zmianami pod wpływem utraty lub przyrostu masy ciała, pojawiania się rozstępów i blizn, a Ty odpowiednio o niego dbasz (unikając ekspozycji na słońce i regularnie smarujesz), to nawet mimo biegu czasu, tatuaż prezentuje się efektownie.

Oczywiście, koszt usuwania małych tatuaży jest niższy, a cover na nich znacznie łatwiejszy. Natomiast usuwanie dużych tatuaży może się nie opłacać, bo jest kosztowne i czasochłonne, a ostateczny rezultat trudno przewidzieć.

Jak uniknąć błędów robiąc tatuaż?

Poza wybranym wzorem i stylem, w którym został wykonany, liczy się też część ciała, którą zdecydowałeś się ozdobić tatuażem. Jak pewnie się domyślasz, zupełnie inaczej zachowuje się tatuaż na udzie, pośladku, brzuchu, na podbrzuszu, ale i na piersiach, a inaczej na nadgarstku, ramieniu i plecach. Podczas dorastania, ciąży, zmiany obwodów w wyniku przybrania kilku kilogramów za dużo lub znacznej ich redukcji w krótkim czasie może dojść do utraty jędrności skóry, pojawienia się rozstępów, co prowadzi do zniekształcenia tatuażu. I jeszcze jedno. Minimalistyczne tatuaże na palcach, dłoniach lub stopie, ze względu na to, że dłonie myjesz kilkanaście razy dziennie, a do tego chowasz ręce do kieszeni, w rękawiczki i codziennie Twoja skóra jest narażona na stosowanie środków chemicznych, to tatuaż będzie mniej trwały, szybko wyblaknie i straci na jakości. Zanim więc zdecydujesz się na tatuaż, starannie zaplanuj jego umiejscowienie, bo mając w perspektywie ciążę lub odchudzanie, lepiej jest wstrzymać się z dziarą, a wrócić do tego pomysłu po zakończonej diecie i stabilizacji wagi oraz po narodzinach dziecka. Wówczas możesz się cieszyć pięknym wzorem przez wiele kolejnych lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*