Tatuaże minimalistyczne – gorący trend 2022 roku!
minimalistyczny tatuaż na dłoniach

Tatuaże minimalistyczne – gorący trend 2022 roku!

Od kilku lat zyskują coraz większą popularność. Minimalistyczne tatuaże, bo o nich mowa, mają wiele zalet i to właśnie o nich dzisiaj opowiemy. Jeżeli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad jakimś delikatnym wzorem, to przegląd najpopularniejszych wzorów mikro tatuaży znajdziesz również u nas. Należą do nich tatuaż róża lub tatuaż geometryczny czy tatuaż kwiatów, który należy do jednego z bardziej subtelnych tatuaży. Voucher na tatuaż to też doskonały pomysł na prezent, zwłaszcza jeżeli Twoje rodzeństwo, partner lub znajomy jest miłośnikiem minimalistycznych wzorów tatuażu lub ma być to pierwszy tatuaż damski na ciele jubilata. Jeszcze się zastanawiasz? Przeczytaj nasz wpis o nietypowych tatuażach damskich w małym rozmiarze i dokonaj dobrego wyboru!

Delikatne tatuaże dla kobiet i mężczyzn

Znacznie większą grupą osób, które decydują się na tatuaż minimalistyczny są kobiety. Zgadza się to m.in. z tym, o czym pisaliśmy w trendach kobiecych tatuaży pt. „4 trendy w tatuażu kobiecym„. Kobiety pragną tatuażem upamiętnić ważne wydarzenia w ich życiu, np. wyjście za mąż, narodziny dziecka, śmierć pupila. Kobiety traktują tatuaże jako ozdobę i biżuterię. Co mogą symbolizować minimalistyczne tatuaże? Miłość, nienawiść, lekcje pokory, pamiątki z wakacji lub upamiętniać niezwykłe doświadczenia (pierwsze nurkowanie, pierwsza samotna podróż, itd.). Ale czy minimalistyczne tatuaże to domena tylko kobiet? NIE! Coraz więcej mężczyzn zgłasza się do studia tatuażu Monache Ink w celu wykonania delikatnego tatuażu. Wykonany starannie może przebić efekt i popularność tradycyjnego tatuażu. Najpopularniejsze u mężczyzn są tatuaże napisy lub japońskie tatuaże, motywy tatuażu graficznego i geometryczny tatuaż.

Przegląd najpopularniejszych wzorów minimalistycznych tatuaży

Tatuaż minimalistyczny charakteryzuje się nie tylko niewielkim rozmiarem, subtelnym wzornictwem, ale też cienką linią, dlatego do ich wykonania wykorzystuje się naprawdę cienkie igły. Prawdą jest, że sztuka tatuażu minimalistycznego nie jest dla wszystkich, dlatego przed wyborem studia sprawdź, czy w zespole jest ktoś, kto się specjalizuje w tego typu wzorach.

Delikatne tatuaże przedstawiające gwiazdy, napisy czy daty ustępują coraz częściej innym wzorom minimalistycznych tatuaży. Tatuaże minimalistyczne przedstawiają postacie z bajek, naszych pupili, życiowe motta, ale w gronie popularnych wzorów znajdują się też księżycowe minimalistyczne tatuaże, delikatny tatuaż graficzny, tatuaż kwiatowy czy nawet uściślając kobiecy tatuaż róża. Do grona tatuażu kwiatów należy minimalistyczny tatuaż słonecznikowy lub wzór maków. Kobiecy tatuaż kwiatów cieszy się ogromnym powodzeniem, ale nie mniejszym cieszą się minimalistyczne tatuaże zwierzęce. Obserwujemy ogromną popularność kocich wzorów, ale też wielbicielki psów zaglądają do nas równie często. Damski tatuaż psa w delikatny i subtelny sposób pozostawi naszego czworonoga zawsze w naszej pamięci.

Mały tatuaż – zalety niewielkich wzorów

Zastanawiasz się nad wykonaniem damskiego wzoru tatuażu ale nie możesz się zdecydować co do stylu i rozmiaru dziary? Podsumowaliśmy zalety tatuażu w stylu minimalistycznym. Masz jeszcze inne propozycje? Czekamy na komentarze!

  1. Oczywiście, jednym z głównych atutów niewielkich tatuażów jest ich niska cena. Oczywiście, nie jest to gwarant, bowiem za skomplikowane i niewielkie wzory zapłacimy często podobną kwotę, co za duży wzór, ale o tym piszemy więcej we wpisie „Ile kosztuje tatuaż? Od czego uzależniona jest cena tatuażu?„. Zatem, ile kosztują tatuaże minimalistyczne? Od kilkudziesięciu to kilkuset złotych (zazwyczaj około 80-400 zł).
  2. Mniejszy wzór oznacza krótszy proces tatuowania i często mniejszy ból. Decydując się na mały tatuaż oszczędzasz nie tylko czas i pieniądze, ale też bólu. Podczas wykonywania tatuażu skóra nie spuchnie tak bardzo, nie „zmęczy się”, mniej krwawi, a przez to jest oceniany jako mniej bolesny.
  3. Dyskretny tatuaż jest łatwy do ukrycia, o ile nie jest wykonany na dłoni lub twarzy. Duże, nasycone wzory dużo trudniej ukryć pod koszulą czy sukienką. Do najczęściej wybieranych minimalistycznych wzorów należą napisy, które mogą przypominać bransoletki i pierścionki, które zdecydowanie mogą być też ozdobą, której nie warto ukrywać na siłę.
  4. Minimalistyczne tatuaże zazwyczaj są bardziej akceptowalne, zwłaszcza u kobiet. Delikatne tatuaże damskie nie są utożsamiane z wielkimi rysunkami „szpecącymi” ciało, tradycyjnym tatuażem, lecz z ozdobą i subtelnością. Bywa, że nawet osobom w podeszłym wieku, często wzbraniającym się przed tematem jakiejkolwiek formy tatuażu, są skłonne akceptować taką niewielką ozdobę.
  5. Ideą minimalistycznych wzorów jest możliwość umieszczenia go w dowolnym miejscu. Zatem znalezienie idealnego miejsca tatuażów damskich nie jest problematyczne. Proste tatuaże wykonane na kobiecym ciele mogą zdobić zarówno nadgarstki, palce, żebra, szyję, plecy oraz ramiona. Tatuaż minimalistyczny sprawdzi się też jako ozdoba nóg, np. tuż nad kostką lub na stopie.

Co Waszym zdaniem jest największym atutem wzorów delikatnych tatuaży? Podzielcie się z nami swoimi powodami, dla których zdecydowaliście się na mały tatuaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*