TATUAŻ W MIEJSCU PRACY. CZY JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

TATUAŻ W MIEJSCU PRACY. CZY JEST SIĘ CZEGO OBAWIAĆ?

Tatuaże są w dzisiejszych czasach bardzo popularną formą zdobienia ciała. Wykonywane są niemal tak samo często jak dziurki w uszach czy nosie. Decydując się na obraz wykonany przy użyciu tuszu na ciele, możemy wyrazić swoje upodobania, poglądy i pasje. Ta niezwykle atrakcyjna ozdoba od dawna przestała być kojarzona wyłącznie z kryminalistami i więźniami. Te negatywne konotacje są wypierane przez o wiele pozytywniejsze skojarzenia. Tatuaż ma bowiem bardzo długą tradycję. Wykonywały go już pradawne kultury plemienne. Najczęściej tatuowani byli wojowie, którzy prawo do tatuażu uzyskiwali dopiero po zabiciu pierwszego wroga. Dzisiaj jest to po prostu modna forma dekorowania ciała, którą można zrobić w profesjonalnym studiu tatuażu.

TATUAŻ W PRACY – KIEDY MOŻE BYĆ PROBLEMATYCZNY?

W większości zawodów związanych z branżą kreatywną tatuaż nie stanowi żadnego problemu. W tego rodzaju pracy pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na osobowość pracownika i wartości, które sobą reprezentuje. Ozdoby ciała są rzeczą drugorzędną i nie wpływają na jego ocenę, a czasami nawet przemawiają na jego korzyść, bo podkreślają jego oryginalną osobowość. Są jednak takie rodzaje pracy, gdzie tatuaże nie powinny być umieszczone w widocznych miejscach ciała. Do takich zawodów należą np. prawnicy, bankowcy, stewardessy, lekarze czy nauczyciele. Według przyjętych w naszym społeczeństwie norm pracownicy tych branż powinni wzbudzać zaufanie, dlatego tatuaż umieszczony np. na głowie, szyi czy twarzy może nie być w tych miejscach mile widziany.

CZY W INNYCH MIEJSCACH PRACY TATUAŻ JEST DOPUSZCZALNY?

W większości miejsc pracy tatuaż jest dopuszczalny. Zazwyczaj największe znaczenie ma stosunek do takich ozdób ciała naszego pracodawcy. Jeśli nie przeszkadzają mu tatuaże na ciele, to nie będziemy mieć żadnych problemów z dostaniem wymarzonego stanowiska. Decydując się na tatuaż, najlepiej jest umieścić go w takim miejscu swojego ciała, które w razie potrzeby można zakryć ubraniem. W takim wypadku niezależnie od zmian w życiu zawodowym nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy.