Baby Tattoo, czyli sposób na uwiecznienie swojej pociechy

Baby Tattoo, czyli sposób na uwiecznienie swojej pociechy

Przez lata funkcjonowania studio tatuażu i naszej pracy w tej branży wiemy, że motywacje do zrobienia tatuażu są różne, uzależnione od konkretnej osoby, czynników środowiskowych, inspiracji, którymi przez lata się otaczała. Jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na tatuaż, jest chęć upamiętnienia czegoś – ważnej daty, wydarzenia granicznego, zdobytego doświadczenia lub nowej roli. Jednym z takich wydarzeń są narodziny dziecka. Czym jest Newborn Tattoo i Baby Tattoo? Jakie tatuaże upamiętniają pociechy? Jakie rodzaje wzorów wybierają dumni rodzice? 

Spis treści:

  1. Czym jest Baby Tattoo i Newborn Tattoo?
  2. Jak upamiętnić swoje dziecko? Typy Baby Tattoo
  3. Data urodzenia
  4. Imię
  5. Portret dziecka – pamiątka na lata
  6. Metryczka urodzenia dziecka
  7. Kaligrafia i inne dziecięce rysunki
  8. Wskazówki przed podjęciem decyzji
  9. Podsumowanie

Czym jest Baby Tattoo i Newborn Tattoo? 

„Newborn Tattoo” i „Baby Tattoo” to termin używany do opisania tatuażu, który jest związany z nowonarodzonym dzieckiem. Może to obejmować tatuaże przedstawiające datę urodzenia dziecka, portret dziecka lub jego imię. Takie tatuaże są popularne wśród rodziców, którzy chcą uczcić i upamiętnić narodziny swojego dziecka. Warto pamiętać, że tatuaż jest trwałym znakiem na skórze, dlatego ważne jest, aby dobrze przemyśleć decyzję o wykonaniu tatuażu związanej z nowonarodzonym dzieckiem. Niektórzy rodzice mogą też wziąć pod uwagę zrobienie tatuażu dopiero po pewnym czasie od narodzin dziecka, dając sobie czas na przemyślenie i pewność co do wzoru i znaczenia, jakie chcą przekazać poprzez tatuaż.

Jak upamiętnić swoje dziecko? Typy Baby Tattoo

Tego rodzaju tatuaże są bardzo osobiste i indywidualne, a ich wzory zależą od preferencji rodziców. Niektórzy mogą wybrać minimalistyczne wzory, takie jak data urodzenia dziecka lub delikatne odciski stóp lub rąk, podczas gdy inni mogą zdecydować się na bardziej rozbudowane projekty, takie jak portret dziecka lub ozdobne czcionki z imieniem.

Data urodzenia

Gdy myślisz o Baby Tattoo, to jedną z pierwszych odpowiedzi będzie data urodzenia latorośli. Nic dziwnego, ten jeden moment zmienił Twoje życie na zawsze! Tatuaż z datą urodzenia dziecka jest popularnym sposobem upamiętnienia i uhonorowania narodzin dziecka. Jest to symboliczny sposób na zapisanie na ciele ważnej daty i wyrażenie niezwykłej więzi między rodzicem a dzieckiem. W jaki sposób warto przedstawić daty urodzenia dziecka w tatuażu? Można użyć tradycyjnego formatu z dniem, miesiącem i rokiem (np. 14.06.2023), można również skrócić datę do samego miesiąca i roku (np. 06.2023) lub przedstawić ją w formie rzymskiej lub numerycznej. Wybór formatu zależy od preferencji rodzica i estetyki, jaką chce się osiągnąć. Oczywiście, warto uwzględnić styl i rodzaj czcionki oraz miejsce daty. 

Imię

Tatuaż z imieniem dziecka jest jednym z najpopularniejszych motywów, które rodzice wybierają, aby uczcić i wyrazić miłość do swojego potomka. Jest to osobisty i symboliczny sposób na upamiętnienie ważnej osoby w życiu rodzica. Pamiętaj, aby projektując tatuaż wziąć pod uwagę styl czcionki oraz jej wielkość. Kolejną rzeczą jest oczywiście jego umiejscowienie. Najczęściej wybieranymi miejscami jest przedramię, nadgarstek, klatka piersiowa i obojczyk. Tatuaż z imieniem dziecka ma głębokie emocjonalne znaczenie dla rodzica. Jest to sposób na wyrażenie miłości, dumy i więzi, jaką rodzic odczuwa wobec swojego dziecka. Tatuaż może być również symbolem wiecznej pamięci i bliskości, szczególnie jeśli dziecko nie jest już obecne fizycznie.

Portret dziecka – pamiątka na lata

Tatuaż z twarzą dziecka to decyzja, która budzi kontrowersje i warto dobrze się nad nią zastanowić. Tatuaż z twarzą dziecka może wywołać różne reakcje w społeczeństwie. Niektórzy ludzie mogą mieć negatywne opinie na ten temat, co może wpływać na dziecko zarówno teraz, jak i w przyszłości. Pomijając jednak zdanie innych, pamiętaj że to zdanie Twojego dziecka powinno się liczyć najbardziej. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, aby wyrazić swoje zdanie, warto zapytać je o to, jak się czuje w tej sprawie. Ważne jest, aby szanować wolę dziecka i nie nakładać na niego trwałej zmiany wyglądu, jeśli nie jest zainteresowane. Jeśli chcesz uczcić swoje dziecko za pomocą tatuażu, istnieją alternatywne podejścia, które mogą być mniej inwazyjne, związane z imieniem, symbolem lub innym przedstawieniem, które ma dla Ciebie ważne znaczenie.

Metryczka urodzenia dziecka

Tatuaż metryczka urodzenia dziecka jest szczególnym rodzajem tatuażu, który zawiera informacje dotyczące narodzin dziecka, takie jak data urodzenia, imię dziecka, waga, wzrost, miejsce urodzenia itp. Jest to popularny sposób upamiętnienia ważnego wydarzenia i wyrażenia miłości rodzicielskiej. Przy projektowaniu tatuażu metryczki urodzenia dziecka istnieje wiele różnych możliwości. Można zdecydować się na minimalistyczny design, który skupia się głównie na kluczowych informacjach, takich jak data i imię dziecka, lub bardziej rozbudowany tatuaż, który może zawierać symbole związane z urodzeniem, jak np. małe stópki, serduszko, skrzydełka itp.

Kaligrafia i inne dziecięce rysunki

Rodzice, którzy odwlekli w czasie wybór tatuażu uwieczniającego ich dziecko, mogą poszczycić się tatuażem wzorem, który zaprojektowało dla nich dziecko. Tatuaże z rysunkiem Twojego dziecka są jednym ze sposobów, aby uwiecznić wyjątkowe dzieło Twojego malucha na Twoim ciele. Jeśli Twoje dziecko już narysowało coś, co chciałbyś umieścić na swoim ciele, warto porozmawiać z nim na ten temat. Upewnij się, że dziecko jest świadome, że jego rysunek będzie trwał na Twoim ciele. Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze rysunku, można zachęcić je do stworzenia czegoś specjalnie dla Ciebie. Te krzywe linie, niedociągnięcia i niekształtność rysunków bywa ich największym atutem. Pamiętaj, że rysunek dziecka może wymagać przeskalowania lub pewnych poprawek, aby dobrze wyglądał jako tatuaż. 

Podsumowanie

Niezależnie od wyboru wzoru, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto skonsultować się z doświadczonym tatuażystą. Specjalista może doradzić, jak dopasować czcionkę, styl i umiejscowienie tatuażu do indywidualnych preferencji i zapewnić profesjonalne wykonanie. Z naszej strony możecie również liczyć na indywidualny projekt!

Tatuaż z imieniem, podobizną lub data urodzenia dziecka jest wyjątkowym sposobem na uczczenie i upamiętnienie ważnej osoby w życiu rodzica. Przed podjęciem decyzji warto dobrze przemyśleć motyw, styl i umiejscowienie, aby tatuaż był dla rodzica trwałą i piękną pamiątką. Pamiętaj, że tatuaż jest osobistym wyborem, dlatego ważne jest, aby podjąć decyzję, która najlepiej odzwierciedla indywidualność i uczucia wobec dziecka. Gdy zdecydujesz się na konkretny wzór, napisz do nas – spełnimy Twoje marzenie o Baby Tattoo.

Więcej inspiracji w naszej galerii oraz na naszym instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*