Tatuaże ptasie – znaczenie wzorów i symbolika

Tatuaże ptasie – znaczenie wzorów i symbolika

Powracamy do topowego tematu jakim jest znaczenie wzorów tatuaży. Jeżeli chcesz zrobić tatuaż o konkretnym znaczeniu lub odwrotnie, jesteś ciekawy znaczenia wzoru, który wybrałeś, to koniecznie sprawdź nasza serię, w której omawiamy najpopularniejsze wzory tatuaży. Znaczenie poszczególnych wzorów ułatwi wybór tego odpowiedniego. Dlatego nie czekaj, nie zwlekaj, tylko zapoznaj się z dzisiejszym wpisem.

Tatuaże ptaki – znaczenie (kruk, jaskółka, koliber, paw i papuga)

Stosunkowo często w naszym studio pojawiają się osoby zainteresowane zwierzęcymi tatuażami. Królują lwy, jelenie i wilki, ale nie brakuje chętnych na mniej dzikie zwierzęta. Co symbolizuje tatuaż ptaka? Jakie przesłanie niesie za sobą tatuaż kruk? Znaczenie jaskółki to zawsze dobra wiadomość czy…? A najmniejszy ptak świata – koliber, to piewca miłości, a może wolności?

Gdy myślisz o dowolnym ptaku, z pewnością przychodzi Ci na myśl wolność, nieskończone możliwości podróżowania, niebo i powietrze. Oczywiście, konkretne ptaki mają przypisane swoje znaczenia, i tutaj wskazać tatuaż kruka. Znaczenie tego tatuażu jest mroczne i nawiązuje do śmierci, wojen, chorób. Dlaczego? Maszerujące wojska zostawiały za sobą spalone osady i mnóstwo ciał poległych, a tymi właśnie żywiły się kruki i wrony. Kruk wpisuje się też w mistycyzm bowiem towarzyszył czarownicom, dlatego niesie za sobą nie tylko ból, cierpienie i śmierć, ale też magię i tajemnicę.

Małe ptaki zwiastujące wiosnę i pozytywne wiadomości dobierają się w pary na całe życie. To dlatego tatuaż jaskółka to symbol lojalności, wierności, szczęścia. Przypisuje się imrównieżwolność, odrodzenie, nadzieję i sukces (nie tylko w obszarze związków i relacji). Czy wiesz, że był to popularny motyw tatuaży wśród brytyjskich żeglarzy?

Koliber – mały, zwinny, szybki, kolorowy i… radosny! Od czasów mitologii uznawany jest za symbol Słońca, magii, miłości, namiętności. Odzwierciedlał posłańca przyszłości, zdobycze cywilizacji i wyspecjalizowane techniki. Dziś tatuaż koliber znaczenie ma proste – nawiązuje do życia uczuciowego, miłości, radości, pasji i piękna. Ten wzór upodobali sobie też indywidualiści, single i introwertycy, bowiem koliber nie wiąże się w pary na całe życie, dlatego, jeżeli bliższe jest Ci życie wolnego zdobywcy kolejnych celów życiowych, to jest to wzór idealny dla Ciebie!

Zachwycające kolory, umiejętności i możliwości – papugi nas niezmiennie zachwycają. Ciebie też? Może warto postawić na tatuaż papugę? Znaczenia w nim upatruje się w jej gadulstwie i plotkarstwie, ale niektórzy dostrzegają w tym wzorze nawiązanie do inteligencji.

Na sam koniec nie sposób pominąć pawia. Jego efektowny, rozkładany ogon, kolorowe upierzenie i taka wrodzona elegancja niesie za sobą kilka znaczeń. Tatuaż paw symbolizuje pychę, egoizm, dumę i pewność siebie. Może też uchodzić za symbol bogactwa i długowieczności.

Czas się dowiedzieć jakie znaczenie kryją tatuaże ćmy, motyle lub ważki.

Tatuaż ćma, znaczenie tatuażu motyla i ważki

Wprawdzie nie należą do ptaków, lecz owadów, ale trudno nam sobie wyobrazić ten post, bez wzmianki o tych niepozornych, małych, ale efektownych stworzeniach. Tatuaż motyl ma dwoiste znaczenie. Oczywiście, ich podstawową symboliką jest odwaga do zmian, potrzeba zmian, metamorfoza, dojrzewanie, przemiany – wewnętrzne lub zewnętrzne. Jeżeli więc udało Ci się taką przeżyć, to może być to doskonały powód na zrobienie tatuażu motyla. Innym znaczeniem jest śmierć i życie, moment odrodzenia. 

Ponieważ ćmy żyją stosunkowo krótko (maksymalnie kilkanaście dni) tatuaż ćma to symbol przemijalności. Indianie wierzyli, że ćmy mają zdolność do duchowego prowadzenia zbłąkanych i rozdartych wewnętrznie osób. Ich dążenie do światła i wychodzenie z cienia może być metaforą oświecenia.

Ważka – jeden z bardziej delikatnych i niedocenianych tatuaży. Podczas gdy ten owad symbolizuje szczęście, powodzenie, harmonię. Dlatego warto poznać znaczenie tatuażu ważka, aby zastąpić nią nieco bardziej oklepany wzór podkowy, która też wyraża szczęście.

Tatuaż feniks – co znaczy?

A teraz powrócimy na chwilę do mitologii, aby przedstawić tzw. świętego ptaka. Feniks odradza się z popiołów. Gdy przychodzi jego kres, staje w płomieniach, by po chwili kwilić wśród popiołu i w mgnieniu oka wzrastać. Co oznacza słowo feniks? Drzewo słońca co doskonale obrazuje też jego wygląd. Złote pióra bezpośrednio nawiązują do słońca, jasności, światła, ciepła i bogactwa. Mówi się, że tatuaż feniks oznacza: odrodzenie lub zmartwychwstanie, idąc tym tropem przypisuje się mu nieskończenie, długowieczność, cyklicznie pojawiającą się nadzieję na odnowę i lepszą przyszłość, ale też niezawodność, niezwykły hart ducha, celowość, wytrwałość w dążeniu do celu. Gdy sięgniemy do mitologii chińskiej, okaże się, że feniks jest afirmacją kobiecości. Tatuaż feniks – co oznacza? Nieśmiertelność, cykliczność, fazy życia i jego rozmaite formy. Zdecydowanie warto zrobić taką dziarę, gdy mamy za sobą przejścia, które sprawiły, że narodziliśmy się na nowo, dokonaliśmy diametralnej zmiany.

Czy teraz rodzi się w Twojej głowie koncepcja tatuażu? Czy znalazłeś tu znaczenie, które przemawia do Ciebie i z chęcią je zobrazujesz na swojej skórze? Tatuaże ptaki zyskują coraz większą popularność. Może też się na taki skusisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*