TATUAŻE NA BLIZNACH – KIEDY MOŻNA JE WYKONAĆ?

TATUAŻE NA BLIZNACH – KIEDY MOŻNA JE WYKONAĆ?

Nasze ciała często pokrywają blizny – niektóre są skutkiem przebytych operacji, inne pamiątkami z czasów beztroskiego dzieciństwa. Te unikalne znaki, zdobiące skórę, przywołują różne emocje – dobre bądź złe, w zależności od wielkości blizny, jej umiejscowienia i przede wszystkim – historii. Jak ukryć widoczne na ciele ślady przeszłości? Czy tatuowanie blizn to dobry pomysł? 

Blizny często prowadzą do kompleksów, sprawiają, że we własnym ciele czujemy się niekomfortowo. Zakrywamy je, próbujemy przykryć warstwą makijażu. Osoby, które nie lubią swoich blizn, powinny rozważyć wykonanie tatuażu. Dlaczego warto wykonać tatuaż na bliźnie? Czy tatuowanie blizny boli? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, trafiłeś we właściwe miejsce.

​Tatuaż – popularny sposób na przykrycie blizny
Na tatuowanie blizny decyduje się coraz więcej osób. Wśród klientów odwiedzających salony tatuażu są zarówno kobiety po mastektomii, jak i młode mamy, które nie mogą patrzeć na brzuch pokryty rozstępami. Zgłaszają się także osoby z bliznami pooperacyjnymi, poparzone lub ludzie, którzy się samookaleczali i dziś nie chcą patrzeć na pamiątki po trudnych chwilach. Wykonanie tatuażu może znacząco poprawić samoocenę i komfort życia osób, które każdego dnia usiłują ukrywać blizny przed spojrzeniem przechodniów.


Kiedy można wykonać tatuaż na bliźnie?
Jeśli planujemy tatuaż na bliźnie, swoją przygodę rozpocznijmy od wizyty u dermatologa. Lekarz oceni stan blizny – ważne, żeby nie była świeża. Tatuaż można wykonać tylko na zagojonej bliźnie, skóra musi mieć czas odpowiednio się ułożyć! Zwykle proces gojenia trwa około roku, jednak to kwestia indywidualna, która zależy zarówno od rodzaju blizny, jej umiejscowienia, jak i naszej skóry. Doświadczony dermatolog oceni, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania tatuażu. Jeśli lekarz da nam zielone światło, możemy udać się do salonu tatuażu.


Czy tatuowanie blizny jest skomplikowane?
Odpowiedź jest prosta – tak. Tatuowanie blizny to zadanie dla doświadczonych tatuatorów, nie każdy artysta podejmie się takiego zlecenia. Trzeba starannie przemyśleć projekt i dopasować go do rodzaju i kształtu blizny. Należy liczyć się z tym, że kontury mogą być nieco mniej wyraźne, a wprowadzenie koloru będzie wymagać dodatkowej sesji. Jednak fachowiec, który tatuował wcześniej blizny, z pewnością poradzi sobie z tym niełatwym zadaniem i sprawi, że miejsce na ciele, które do tej pory ukrywaliśmy, zaczniemy z chęcią prezentować światu.


Czy tatuowanie blizny boli?
Ból odczuwany przy tatuowaniu to zawsze bardzo indywidualna kwestia, która zależy zarówno do naszego progu bólu, jak i wielkości wzoru i jego umiejscowienia na skórze. Podobnie wygląda sytuacja, gdy decydujemy się na tatuaż na bliźnie – jednak są przypadki, w których rzeczywiście tatuowanie blizny może być bardziej bolesne. Doświadczone oko tatuatora z pewnością oceni, jakiego bólu możemy doświadczyć podczas sesji.

Chcesz przykryć bliznę pięknym tatuażem? W MONACHÉ INK pracują artyści, którzy pomogą Ci pozbyć się kompleksów! Wpadnij do nas i pogadaj z Moniką, Esterą, Laurą, Justyną, KariettArt, Rafałem lub Mariuszem.