Moda na kolczyki, czyli piercing w MonacheInk!

Moda na kolczyki, czyli piercing w MonacheInk!

Piercing to przede wszystkim forma sztuki ciała i mocno rywalizuje o popularność z tatuażami. Ponieważ kochamy tak jedno, jak i drugie, nie porwiemy się na próbę rozstrzygnięcia tego sporu.  Dlaczego kolczyki stały się tak popularne, skoro przekłucia były powszechne nawet w starożytności? Wiele osób decyduje się na tę formę modyfikacji, aby wyrazić swoją indywidualność, bądź po prostu zaspokoić swoją ciekawość. Zaczyna się zazwyczaj od klasycznych dziurek w uszach, ale z biegiem czasu może pojawić się tych ozdób znacznie więcej. Jesteś fanem lub fanką piercingu? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz na kolczyk!


Modne przekłucia i piercing, który przyciąga wzrok – dlaczego i za co lubimy ten rodzaj zdobienia ciała?

Niektórzy zdaja się postrzegać piercing jako szpecąca modę, która narodziła się w XX wieku, jednak historia przekłuć sięga aż prehistorii i kojarzona była z religią, przynależnością etniczną, medycyną oraz estetyką. W starożytności kolczyki świadczyły o wysokim statusie społecznym i bogactwie, dlatego chętnie wykorzystywano go do zdobienia uszu, nosa czy warg. Z kolei gladiatorzy, których znamy z wielu fascynujących opowiadań i przekazów słownych, a także kinematografii, zdobili swoje ciało kolczykami w sutkach i wargach, aby podkreślić odwagę, męstwo i wytrzymałość. Na pewno myśląc o tatuażach od razu przychodzą Ci do głowy rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej, ale Indianie równie mocno cenili Piercing, który tutaj przybrał nieco rytualny, religijny charakter. Gdy wpiszesz w Google frazę „kolczyki w starożytności”, wyświetlą Ci się przekłucia nosa, uszu, warg wykonane przy użyciu kości lub drewna. Wśród ludności afrykańskiej był to standardowy proceder przy inicjacji młodych mężczyzn. Do Europy piercing dotarł wraz z kulturą „dzieci kwiatów”, wszechobecnej wolności oraz kształtowania się subkultur. Upodobali sobie tę ozdobę zwłaszcza miłośnicy ciężkich brzmień, punktu i metalu. Od lat 90. XX w. uchodzi za jedną z form sztuki upiększania ciała.

Miłośnicy piercingu podkreślają, że jest to uzależniające i często po jednym przekłuciu pojawia się drugie. Początkowy apetyt na modna ozdobę ustępuje innym motywacjom, takim jak podkreślenie swojej osobowości, oryginalności i indywidualności. W zależności od miejsca przekłucia jest to też bardzo erotyczny dodatek, pobudzający wszelkie zmysły i dający ciekawe doznania w sztuce miłosnej. Wszyscy posiadacze zgodnie twierdzą, że jest to piękna ozdoba, która może stanowić estetyczny element naszego wizerunku.


Jakie są rodzaje piercingu? Jakie części ciała można przekłuć w naszym studio?

  1. Piercing uszu – najbardziej popularny rodzaj piercingu i jest wykonywany często w pierwszych latach życia (najczęściej u dziewczynek). Może być wykonywany w różnych miejscach na uchu, w tym w płatku, chrząstce lub tragusie. W naszym studio możemy wykonać szereg przekłuć, m.in. standard lobe, upper lobe, helix, tragus, forward helix, conch, daith oraz Industrial.
  2. Piercing nosa – wykonywany jest na skrzydle nosa lub w kolumienkach między nozdrzami. Ten rodzaj piercingu jest często wybierany przez osoby poszukujące subtelnej formy samowyróżnienia. W studiu wykonujemy m.in. Nostril i septum.
  3. Piercing języka –  to jeden z bardziej ryzykownych rodzajów piercingu ze względu na bliskość naczyń krwionośnych i nerwów. Jednak dla wielu osób piercing języka to sposób na wyrażenie swojej odwagi i indywidualności. Te przekłucie kochają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
  4. Piercing wargi – obejmuje wszystkie miejsca w górnej lub dolnej wardze. Jest to jeden z bardziej ekstrawaganckich rodzajów piercingu, który pozwala na wyróżnienie się i wyrażenie swojej osobowości. Popularność zdobył zwłaszcza kolczyk Monroe, który może wykonać w naszym studio, podobnie jak labret, central labret, medusa i Madonna.
  5. Piercing brwi – to rodzaj piercingu wykonywanego w łuku brwiowym. Jest to popularny sposób na wyróżnienie się i podkreślenie swojego stylu, choć należy pamiętać o możliwych powikłaniach (opadająca powieka).
  6. Piercing sutków – to rodzaj piercingu wykonywanego w brodawkach sutkowych. Jest to popularna forma sztuki ciała, która może być również wykorzystana jako sposób na zwiększenie przyjemności seksualnej. Z całą pewnością jednak rozbudzi zmysły u obu płci.
  7. Piercing pępka – to forma sztuki ciała, która jest szczególnie popularna wśród młodszych kobiet.
  8. Piercing intymny – to rodzaj piercingu wykonywanego w okolicy genitaliów, w tym warg sromowych, kłębuszkach łechtaczki czy prąciu. Jest to jedna z bardziej ryzykownych i kontrowersyjnych form sztuki ciała.

Każde miejsce wymaga odpowiedniego zabiegu, aby uniknąć powikłań i zapewnić szybkie gojenie. Właśnie tym tematem zajmiemy się poniżej.

Bezpieczeństwo podczas piercingu – aspekt, o który dbamy szczególnie


Piercing to zabieg, który niesie ze sobą ryzyko zakażenia – dochodzi bowiem do przerwania skóry i ciągłości tkanek. Dlatego ważne jest, aby wybierać renomowanego specjalistę i korzystać z jednorazowych narzędzi. Jest to ważne, szczególnie w przypadku przekłuć tak strategicznych miejsc jak język, gdy źle wykonane przekłucie może na trwałe pozbawić Cię czucia tego fragmentu ciała lub brew. Piercing w tym miejscu może przerwać nerwy i doprowadzić do opadnięcia powieki. Czy należy zadbać o bezpieczeństwo tylko w studio? NIE! Po zabiegu należy również stosować się do zaleceń dotyczących higieny i pielęgnacji rany, bo właśnie to sprawia, że rana należycie się wygoi, a Ty unikniesz przykrych konsekwencji.

W kwestii bezpieczeństwa ważna jest sterylność, jałowość wacików, odkażanie narzędzi i stosowanie jednorazowych igieł oraz elementów ułatwiających wykonywanie usługi. Równie ważny jest czas gojenia rany po piercingu, który uzależniony jest przede wszystkim od miejsca, w którym jest on wykonany oraz stanu skóry, predyspozycji dotyczących gojenia i Twojej pielęgnacji. Na ogół proces gojenia trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, podczas których należy unikać kontaktu z brudnymi przedmiotami, a także stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji rany. Dopiero po tym, jak rana całkowicie się zagoi (możesz przyjść do studia, a my to ocenimy) możesz zmienić biżuterię. W innym przypadku łatwo o podrażnienie i… zakażenie. Tego chcemy uniknąć!

Kto zajmuje się przekłuciami w MonacheInk?

Początkowo MonacheInk ograniczało się tylko do wykonywania tatuażu, ale wraz z pojawieniem się Mazikeen, czyli Moniki Sadowskiej, nasze studio zyskało wysokiej klasy piercerkę, a Wy nową usługę. Wśród przekłuć, które robi Monika znajdą się rozmaite przekłucia uszu, nosa i języka, ale też sutków i warg.

Przekłucia w wykonaniu Mazikeen

Od niedawna mamy przyjemność współpracować ze zdolną Patrycją – Classychassy, która tak jak doskonale włada maszynką do tatuażu, tak precyzyjnie wykonuje różne przekłucia. W jej portfolio znajdzie się Piercing nosa, uszu, pępka i wiele innych, którym z pewnością podoła ta śląska artystka. 

Prace wykonane przez Classy Chassy

Piercing to indywidualna decyzja, która wymaga dokładnego przemyślenia i rozważenia jej w wielu kontekstach. Warto tutaj przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje zdrowie i ryzyka związane z przerwaniem ciągłości tkanek, niepochlebne oceny nauczycieli, problemy ze znalezieniem zatrudnienia, które mogą wynikać z uprzedzeń kadry kierowniczej. Jeżeli mimo to, pragniesz mieć taką ozdobę, to upewnij się, że robisz to u renomowanego specjalisty i stosujesz się do zaleceń dotyczących higieny i pielęgnacji rany. W MonacheInk gwarantujemy zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny oraz pomoc i rade na każdym etapie usługi (przed nią, w trakcie i później).

Cennik piercingu znajdziecie tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*