Piercing – jakie są rodzaje przekłuć?

Piercing – jakie są rodzaje przekłuć?

Podobają Ci się kolczyki i uważasz je za formę artystycznego zdobienia ciała? My pokochaliśmy ten rodzaj ozdób i dlatego rozszerzamy ofertę studia o piercing ciała (uszy, usta, brwi, policzki, nos). Musisz wiedzieć, że internetowe poradniki jak przekłuć uszy w domu to nie jest idealny pomysł. Najlepiej oddać się w ręce specjalisty – bodypiercera, który w sterylnych warunkach, jednorazowymi igłami dokona przekłucia. Zastosowane materiały są najwyższej jakości aby gojenie przebiegało jeszcze sprawniej. Jeżeli więc chcesz fachowego doradztwa zarówno przed przekłuciem, jak i podczas całego okresu gojenia – możesz na nas liczyć.

Piercing twarzy – usta, nos, policzki i brwi

Twarz to spore płótno do ozdobienia. O ile tatuaże są rzadkością, tak inne ozdoby – kolczyki są tutaj mile widziane i chętnie realizowane w takich studiach piercingu i tatuażu jak Monache Ink.

W brwi możemy wykonać przekłucie standard eyebrow lub vertical eyebrow. W pełni bezpiecznie, z gwarancją sterylności i wysokiej jakości. W okolicach oczu można wykonać tzw łzy – teardrop lub butterfly kiss. Do jednych z popularniejszych miejsc przekłucia należy też nos. U jego nasady możesz spotkać się z kolczykiem bridge, przechodzący z lewej do prawej strony nosa lub vertical bridge biegnący z góry, na dół oddzielający obie brwi. Kolczyk w nosie? Tutaj możesz postawić na subtelny nostril, zdobiący płatek nosa lub coś bardziej wyrazistego – septum, który stanowi przekłucie przegrody nosowej. Nasallang to przekłucie przechodzące przez oba nozdrza. Tuż pod nim może znaleźć się piercing ust – medusa, która zdobi tzw. łuk kupidyna, wgłębienie ponad górną wargą. Obok, nad ustami może znaleźć się pojedynczy kolczyk zwany Madonną lub Monroe, choć tę nazwę przypisuje się także do kolczyka w tzw. „dołeczkach w policzkach”, zwanego inaczej po prostu cheeks. Podwójne przekłucie nazywamy angel bites. Pod dolną wargą, w centralnej części przekłucie nosi nazwę central labret (podwójny kolczyk  – dolphin bites) lub side labret, jeżeli jest przesunięty pod któryś z kącików ust. Podwójny taki kolczyk nazywamy spider bites, a umieszczony po obu stronach ust – snake bites. Oddalony od wargi nazywa się lowbret.

A jak już jesteśmy w tej strefie, to koniecznie poznaj typy piercingu języka. Klasyczny tongue to pojedynczy punkt, który znajduje się w centralnej części języka. Podwójne przekłucie to tzw. venom. Horizontal tongue zdobi sam czubek języka. Jesteś zdecydowany na przekłucie wędzidełka? Polecamy smiley, pod górną wargą, web w wędzidełku pod językiem lub frowny przechodzący przez połączenia dolnej wargi.

Piercing ucha – rodzaje i miejsca przekłucia

Ucho – to właśnie z tą częścią ciała najczęściej kojarzymy kolczyki. Słusznie, nawet wśród plemion zamieszkujących Afrykę obserwuje się przekłucia właśnie narządu słuchu. I to właśnie w nim wyróżnia się najwięcej rodzajów przekłuć. Jesteś ciekawy wszystkich możliwości? Już je przedstawiamy!

Podstawowe przekłucie nazywane standard lobe, tuż nad nim znajduje się upper lobe. Te dwa przekłucia były bardzo modne w latach 90. i 00. Dzisiaj utrzymują się w topie, podobnie jak inne kolczyki – helix, umieszczony w górnej części małżowiny usznej oraz industrial łączący dwie części chrząstki ucha. Poza nimi możesz ozdobić ucho z jego wewnętrznej części: tragusem, anti-tragusem, daithem, forward helixem. Zewnętrzną chrząstkę możesz też przekłuć orbitalem, snugiem, rookiem i transverse lobe. Wewnętrzną część małżowiny również można ozdobić stalowym kolczykiem. Jak? Tutaj można założyć inner conch, outter conch.

Piercing uszu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wszystkich, niezależnie od płci. Modne niedawno tunele, teraz zaczynają się marginalizować. Z tego na pewno cieszą się chirurdzy, którzy musieli mierzyć się z przypadkami przerwania płatków ucha.

Kolczyki na ciele – piercing pępka, sutka i karku i obojczyków

Kto powiedział, że kolczyki powinny zdobić jedynie twarz i uszy? Od kilkunastu lat stale rośnie popularność oryginalnych przekłuć. Możesz się zdecydować na klasyczny kolczyk w pępku, profesjonalnie zwany navel lub hip Surface, a tuż pod pępkiem znajduje się miejsce na under belly Surface. Zastanawiasz się nad kolczykiem przy kości obojczykowej? Collar bone wyeksponuje wystające obojczyki. Możesz się zdecydować na piercing karku – tutaj sprawdzi się neck surface. Pomiędzy piersiami prezentuje się efektownie sternum, który od razu podniesie temperaturę w Waszej sypialni. Zdecydowałaś się na kolczyk w sutku? Odważnie! Ten z kolei nazywa się standard lub double nipple.

Popularną formą przekłucia stały się też microdermale – minimalistyczne implanty powierzchniowe. Wyróżniają się umieszczoną na stałe pod skórą częścią główną, a nakrętki możesz dowolnie wymieniać. Co jeszcze? Jest to bardzo uniwersalne nakłucie, bowiem można je założyć praktycznie wszędzie – na wierzchu dłoni, na biodrze, między piersiami, na szyi. Gdzie tylko chcesz!

Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie piercing – gdzie na śląsku robią to profesjonalnie i bezpiecznie? W studiu tatuażu i piercingu Monache Ink w Knurowie lub Żorach. Zapisz się już dziś, korzystając z formularza. Czekamy na Ciebie, gotowi spełnić Twoje marzenie o nowym przekłuciu ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*