JAK PIELĘGNOWAĆ ŚWIEŻY TATUAŻ?

JAK PIELĘGNOWAĆ ŚWIEŻY TATUAŻ?

Wymarzony, wyczekany (a może zrobiony pod wpływem impulsu?) wzór zdobi już Twoje ciało. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o nowy tatuaż, jesteś w odpowiednim miejscu.
O tym, jak postępować ze świeżym tatuażem powinien poinformować Cię tatuator. My w Monaché Ink zawsze to robimy! Jeśli jednak nadmiar emocji sprawił, że istotne informacje wypadły Ci z głowy, przygotowaliśmy dla Ciebie krótką ściągę. Oto kilka najważniejszych zaleceń, dzięki którym tatuaż będzie goił się bez zakłóceń:

  • Zapomnij o wannie! To nie czas na gorące kąpiele z bąbelkami. Świeży tatuaż nie powinien być całkowicie zamoczony, dlatego postaw na prysznic.
  • Do mycia tatuażu używaj letniej wody i delikatnego mydła. Rób to dwa-trzy razy dziennie.
  • Zrób zapas ręczników papierowych i stosuj je zamiast klasycznego, kąpielowego ręcznika. Tak jest bardziej higienicznie! Poza tym ręczniki papierowe skuteczniej odsączą nadmiar wody, a rana powinna pozostawać sucha.
  • Jeśli wzór znajduje się na odsłoniętej części ciała, chroń go przed słońcem! Promieniowanie UV negatywnie wpływa na tatuaż, powoduje, że ten blednie.
  • Zainwestuj w krem do pielęgnacji tatuażu. Powinien być naturalny, nawilżający i chłodzący. Dzięki niemu rana szybciej się zagoi, a Ty unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości takich jak pieczenie i swędzenie rany. Co powinno znaleźć się w składzie kremu do pielęgnacji tatuażu? Dobre działanie wykazuje witamina A, panthenol, masło migdałowe, masło Shea, olej kokosowy, migdałowy i morelowy. Unikaj wazeliny! Jest za ciężka, oblepia skórę i sprawia, że rana nie oddycha. Zastanawiasz się jakie preparaty wybrać? W Monaché Ink chętnie Ci doradzimy.

Pamiętaj, że gojący się tatuaż często pokrywa się strupkami. To zupełnie naturalne! Jednak pod żadnym pozorem ich nie zrywaj! Możesz w ten sposób doprowadzić do powstania powikłań, a nawet zniekształcenia wzoru. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, skontaktuj się z nami!