Cover tatuażu – sposób na pozbycie się niechcianego wzoru

Cover tatuażu – sposób na pozbycie się niechcianego wzoru

Miała być wielka miłość, przysięgaliście to sobie w rozmowach i przed ołtarzem, ale rzeczywistość okazała się inna. Teraz szukacie szczęścia w innych relacjach. Co jeżeli na Twoim ciele została data ślubu lub imię niegdyś ukochanej osoby? Możesz podjąć próbę usuwania tatuażu, ale to proces długi, kosztowny, bolesny i nie zawsze skuteczny w 100%, choć oczywiście sam fakt wyblaknięcia tatuażu jest już dla niektórych efektem zadowalającym. Jeżeli jednak chcesz się pozbyć starego tatuażu – cover up załatwi sprawę! 

Cover tatuażu – co to jest?

Jeżeli w latach młodości zrobiłeś tatuaż, który Ci się nie podoba i nie utożsamiasz się już z nim, wcale nie musi widnieć na Twoim ciele. Częściej niż myślisz w naszym studio pojawiają się osoby, które  oszczędzały na swoim pierwszym tatuażu lub były na nim u kogoś dopiero uczącego się fachu. W takich i wielu innych sytuacjach wzór jest powodem bardziej do wstydu niż dumy. Nie musisz nosić długich spodni, długich rękawów w sezonie letnim, aby zakryć niechlubny wzór. Warto rozważyć zakrycie tatuażu nowym wzorem. Cover tattoo jest to nic innego jakprzeróbka tatuażu starego w zupełnie inny wzór lub z wykorzystaniem starego wzoru pod rozbudowę.

Zanim zdecydujesz się na trwałe usunięcie tatuażu za pomocą laseru, napisz do studio tatuażu Monache Ink i zapytaj o możliwości zaprojektowania i wycenę wzoru. Może się okazać, że dotychczasowy wzór jest na tyle niewielki, że z łatwością przeobrazimy go w rysunek, odpowiadający Twoim preferencjom. Nieaktualne daty, imiona i inne, tzw. błędy młodości możemy zakryć w trakcie nawet jednej sesji. Zamiast chować rękę do kieszeni, zaczniesz z dumą prezentować wzór, który wybierzesz bardziej świadomie. No i jeżeli wspomnieliśmy o kosztach… Laserowe usuwanie tatuażu podzielone jest na kilka wizyt, a ich koszt sięga nawet 1 tysiąca złotych za jedną sesję. W tej cenie możesz wykonać atrakcyjny wzór.

Tatuaże zakrywające stare – inspiracje

Zastanawiasz się, jak zakryć tatuaż napis? Jak pokazuje nasze doświadczenie, cienkie i małe napisy – daty urodzenia, niewielkie imiona można z łatwością przykryć innym, równie małym tatuażem. Nie ma konieczności inwestowania w duży wzór. Tatuaż cover damski może ograniczać się do łapacza snów w miejscu napisów, kompasu, ale też geometryczny wzór, np. z dodatkiem watercolor. Drobne wzory zgubią się pod pracą w stylu sketchwork – imitującym szkic rysunku z dodatkiem kolorów lub całkowicie utrzymanym w czerni. Jeżeli jednak wzór jest duży, obejmujący spory fragment łydki, przedramię lub łopatkę, może się okazać, że wzór na zakrycie tatuażubędzie jeszcze większy. W tej kwestii musisz nam zaufać. W zakrywaniu sprawdzi się blackwork, który bazuje na czarnym tuszu, gotowym zamaskować nieudane rysunki. Tutaj mnogość wzorów przekracza możliwości ich wymiany, dlatego wyróżnimy wszelkie portrety zwierzęce – tygrysy, lwy, węże, ale też fantastykę. Możesz też iść styl neotradycyjny, który bazuje na grubym konturze oraz szerokiej palecie barw. Jeżeli chodzi o konkretne wzory na zakrycie tatuażu to z pomocą przyjdzie nasz tatuażysta, który coś zaproponuje. 

Covery tatuaży u celebrytów

Pozostając w temacie inspiracji, postanowiliśmy przypomnieć tatuaże gwiazd, które były zmuszone zakryć tatuaż, najczęściej po burzliwym rozstaniu. Jeżeli więc myślałeś, że jako jedyny popełniłeś ten błąd, to niech to będzie otuchą dla Ciebie, a przestrogą dla innych. Chyba takim topowym przykładem z polskiej sceny jest miłość Radosława Majdana i Doroty Rabczewskiej – Dody. Kiedy uchodzili za gorącą parę show biznesu Radek wytatuował sobie na ramieniu portret żony. Po hucznym rozstaniu szybko twarz wokalistki zastąpił… Indianin! Po rozstaniu również Doda zdecydowała się usunąć tatuaż i postawiła na laser. Dorota Szęlągowska również dała się ponieść uczuciu i zrobiła sobie pamiątkowy wzór, który później zmuszona była zakryć innym. Takie zakrywanie tatuażu ma za sobą też Joanna Racewicz, znana dziennikarka. 

Czy zagraniczne gwiazdy robiły tzw. cover tattoo? Oczywiście! Na liście gorące nazwiska ostatnich miesięcy – Johny Depp wytatuował sobie „slim” czyli pieszczotliwe zdrobnienie swojej małżonki, Amber Heard. Podczas rozstania przerobił tatuaż na scum (szumowina), by później przerobić na scam – oszustwo. Ta historia jednego tatuażu, doskonale obrazuje drogę, jaką od miłości do nienawiści przeszedł czołowy Hollywoodzki aktor. Z kolei aktorka Kaley Cuoco, gwiazda „teorii Wielkiego Podrywu” upamiętniła związek z Ryanem Sweetingiem datą ślubu. Jak się później okazało, związek nie przetrwał, a na plecach, w miejscu dotychczasowych cyfr, pojawiła się duża ćma. Rihanna z kolei, po rozstaniu z Drake’m zmieniła symbol rekina w… koronę, która zdobi jej lewą kostkę. Zoe Kravitz zrobiła arabski tatuaż z błędem. Ten, wytknęli jej najpewniej fani. Gwiazda pozbyła się arabskiego napisu, w jego miejsce tatuując ważkę.

Jeżeli jesteś zdecydowany na pozbycie się starego tatuażu poprzez zrobienie nowego wzoru, to zapraszamy do zapisów. Nie masz pomysłu na zakrycie daty, imienia czy dużego gramatycznego faux-pas? Zdaj się na nas! Wyślij do nas zdjęcie posiadanej dziary i opowiedz nam o swoich inspiracjach. Formularz kontaktowy do najlepszego studia tatuażu na śląsku wykonującego covery zostawiamy tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*